Gdy zdarza się wypadek nie z naszej winy, każdy kierowca zastanawia się, jak wygląda taka naprawa auta. Poszkodowany z OC sprawcy może żądać naprawy wszystkich wyrządzonych szkół. Poznaj szczegóły napraw aut po wypadku nie z naszej winy.
Poszkodowany z wypadku samochodowego
Poszkodowany wypadku może żądać naprawy samochodu, do stanu jak przed zdarzeniem. Wszystkie ubezpieczalnie znają swoje obowiązki względem poszkodowanego w kolizji czy wypadku drogowym, ale praktycznie zawsze starają się zaniżyć wypłacane odszkodowanie lub też pominąć pewne obszary. Dlatego każdy kierowca powinien wiedzieć, co się należy każdemu posiadaczowi polisy. Pierwszy etap zaczyna się już przy wizycie rzeczoznawcy, którego głównym zadaniem jest wycena i odnotowanie wszystkich wyrządzonych szkód. Następnie można oczekiwać pokrycie kosztów naprawy. Niestety wiele ubezpieczalni stara się zminimalizować koszty do minimum, nie wypłacając całej należnej kwoty osobie poszkodowanej. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych poradni ubezpieczeniowych i serwisowych aut.
Naprawa auta po wypadku
Zgodnie z zasadami ubezpieczenia auto, które zostało uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego, za pieniądze ubezpieczyciela OC ma zostać doprowadzone do takiego stanu, jak przed samym zdarzeniem. Warto pamiętać, że ubezpieczalnie naprawiając auto osoby poszkodowanej, mają obowiązek wymienić czy naprawić wszystkie uszkodzone części. Jeśli samochód posiadał oryginalne części, takie jak reflektor, to należy oczekiwać wymiany tej części również na oryginalną. Niestety wiele ubezpieczalni oferuje jedynie części zamienne, aby obniżyć koszty. Dlatego też warto brać to pod uwagę i kontrolować wszelkie prace, które mają być wykonane. Jeśli samochód nie jest już najmłodszy, a jego wartość rynkowa nie jest zbyt duża, można zgodzić się na zamiennik wysokiej jakości, oczywiście zbliżony do oryginału. Jednak gdy auto jest na gwarancji lub, gdy auto już wcześniej było naprawiane z wykorzystaniem części, nie warto zgadzać się na zamienniki.